f

Hikayemiz

Hayvancılık sektöründeki hikayemiz 2011 yılında Malatya’nın Akçadağ ilçesinde başladı. Toprağı, havayı, doğanın gücünü süt sığırcılığı ile birleştirdik ve 3000 büyük baş hayvan kapasitesine ulaştık.

Elimizdeki alt yapı ve bilgi birikimi ile Malatya’nın doğal lezzetler diyarından güzel tatları ülkemizin her yanına dağıtmayı ve Malatya’nın ülke ekonomisine katkısını yükseltmeyi hedefledik.

Hayvanlarımızın sağlığı ve konforu bizim önceliğimiz oldu. Mutlu ve sağlıklı hayvanlar hem daha kaliteli hem de daha bol süt verir. Bu bilinçle hayvanlarımızın serbestçe gezip sosyalleşebileceği özgür dolanım alanları inşa ettik.

Sağlıklı yem ve temiz suya önem veriyoruz ve yaklaşık 4200 dönüm arazi ekerek yemimizi suni gübre, tarım ilacı ve GDO kullanmadan kendimiz üretirken; ilaç ve antibiyotik kullanımını en aza indirmek için aşı programları uygulayıp hastalıklara karşı koruyucu hekimlik yöntemlerini öne çıkarıyoruz.

Toplam 40 ton günlük süt üretilen tesisimizde, sağım hijyeni önceliği ile sağlıklı inekten sağılan tertemiz sütün temiz zincir kırılmadan son kullanıcıya ulaşmasını sağlıyor ve sağım ekipmanlarımızın hijyeni için doğaya ve insana zarar vermeyen özel ürünler kullanmaya özen gösteriyoruz.

Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığından özel üretim izni ile üretim yapan tesisimize kalite kontrol ve hijyen programları ile sürekli denetlenebilir ve sürdürülebilir hijyeni önemseyen çiftliğimiz Helal Sertifikası, Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası, ISO 9001 Kalite Belgesi ve Onay Belgesine sahibidir.

Sağlıklı ve kaliteli sütün, hijyenik bir ortamda el değmeden otomatik makinalarda sağım, dolum ve soğuk zincirle dağıtımını yapan Malatya Çiftliği; peynir, tereyağı, kaymak, süzme yoğurt, kavurma gibi ürünlerin yanı sıra Malatya’ya has lezzetleri Türkiye ile buluşturuyor.